Hemen Ara

Katar’a Konteyner Taşımacılığının Önemi

Konteyner Taşımacılığında Alternatif Kanallar

İthalat ve ihracat konusunda taşımacılık sektörü ile ekonomik vizyon ve misyon gelişimi ile önemli yatırımları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası taşımacılık sektöründe ithalat ve ihracata yön veren bir dengesi bulunmaktadır. Vizyonu sınırların ötesinde daha güvenli ve doğru hizmetler ile nakliye ve taşımacılık sektöründe çözüm önerileri ve kalite standardı ortaya çıkmaktadır.

 Ekonomik alanda ithalat ve ihracat ürünlerinin taşınması esnasında nakliye hizmetleri ve ulaşım ağı ile taşımacılık sektörünün önemli ayaklarından biri olmaktadır.

Uluslararası düzeyde Katar denizyolu nakliye kanalı ile konteyner ve diğer ürünlerinin hacmi, ağırlık, kalite standardı ve güvenlik sistemleri ile üst düzey lojistik hizmetleri sunmaktadır. Konteyner ve ticareti konusunda liman ve liman kapasitesi ile Katar konteyner taşımacılığının  önemi ihracata yön vermektedir. Sistemsel yapı itibariyle liman ve liman kapasitesi konusunda konteyner ihracatı ile depolama, yükleme, boşaltma ve güvenlik ve gümrükleme işlemleri ile kalite standardını kalıcı yükseltmektedir.Katar konteyner nakliye ve katar parsiyel nakliye fonksiyonel ve deniz üzerinde taşımacılık sistemi her türlü riziko ve tehlikeye karşı hizmetlerimiz  garanti altındadır

Lojistik Hizmetler ve Kalite Standardı

Uluslararası düzeyde lojistik hizmetleri ve ağı ile firmaların her türlü riskini daha kapsamlı bir sigorta ile taahhüt altına alması güvenliği

 Sistemin en büyük özelliği liman ve liman kapasitesinde Katar gemi nakliye ve konteyner yüklemeleri, taşıma esnasında ve alıcı firmanın deposuna kadar getirme süreci en hızlı ve doğru taşıma sistemi ile garanti ve güvence altına alması konusunda DMG TRANSPORT hizmetleri arasında sunmaktadır.

Konteyner ve lojistik işlemleri konusunda en önemli hususlar arasında hızlı, zamanın da teslim ve hasarsız bir teslim görevini yerine getirmesi gerekmektedir. Şirket potansiyeli, vizyonu ve misyonunu bu çalışma prensibi ve lojistik alanında ki yatırımları ana esasları olarak belirlemektedirler.

 Çok yönlü ve kaliteli taşımacılık sistemi içerisinde sürekli olarak hizmet ağını ve kalite standardı ile müşteri hedef kitlesini günden güne artırmaktadırlar. Sadece Asya, Arap ülkeleri değil liman ve kapasitesi yüksek olan bütün ticaret anlaşması çerçevesinde Avrupa ülkelerine de konteyner ve diğer lojistik hizmetleri kalite standardını yükselterek başarılı şekilde sunmaktadır.

Rizikosu En Yüksek ve Güvenilir Taşımacılık

Konteyner taşımacılığı ile alıcı firmanın deposuna kadar teslimi ile kapıdan kapıya, bölgesel olarak kombine, proje bazlı ve parsiyel nakliyecilik gibi dünya konjonktürün de sürekli olarak kendisini ve müşterisine hizmet ağını geliştirmektedirler.

 Bugünün lojistik ve taşımacılık sektöründe en hızlı ve doğru yük taşıma sistemleri içerisinde Kara ve deniz yolu tercih edilmektedir. Lojistik ve alt yapıları bakımında en yüksek riziko ve tehlike sınıfı en yüksek olmasına rağmen en fazla tercih edilen ulaşım ağları arasında deniz yolu almaktadır. Sistem deniz yolu ile lojistik destek sunulan firmaları otomatik olarak ürünü sigorta kapsamına almaktadır.

 Şirketler konteyner ve diğer lojistik ürün ve hizmetlerin limandan, taşıma esnasında ve teslimine kadar en yüksek riziko ve tehlikeye karşı yüksek ücret ve primi üzerinden alıcı firmaya büyük meblağlar üzerinden hizmet sunmaktadır.

Taşımacılık ve lojistik işlemlerde geminin özelliklerinin yanında hacmi, kapasitesi, yakıt durumu, ağırlığı gibi birçok unsuru göz önünde bulundurmak zorundadır. Konteyner ile yük taşımasına yönünde seçilen geminin deniz üstünde ki tonaj ağırlığı ve kapasitesi gibi iki ana unsura göre taşımacılık sürecini ve müşterinin hizmetini zamanın da teslim etmesine önemli oranda etki yapmaktadır. Liman ve liman kapasitesi ile ithalat ve ihracatın ekonominin merkezi ve en önemli ayağı olması konusunda ayrıştırıcı bir özelliği olarak göze çarpmaktadır.

Uluslararası Ticaret Anlaşması ve Ülkelere Lojistik Faaliyetler

Üst düzey uluslararası şirketleri, deniz kara ve hava yolu üzerinden önemli filolara ve profesyonel bir ekibi ihtiyaç duyulmaktadır. Çok yönlü lojistik ve taşımacılık sistemi ile süreci ve sorunları çok hızlı, doğru karar ve kriz anında pratik bilgiler sunan ulaşım araçları içerisinde kaliteli ve alanında uzman kaptan ve çalışanları bulunmaktadır.

 Avrupa, Asya ve Afrika gibi ticaret hacmi ve liman kapasitesi yüksek ülkelere doğru, hızlı, zamanın da, riski ve tehlikeyi en minimum seviye de limana, kapıdan kapıya mantığıyla depolama alanlarına temin etmesi ile üst düzey hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Avrupa ülkelerine hizmet ağı ve yüksek dereceli riskleri üstlenmesi ile güvenilir ve küresel boyutta gelir kaynağını ve ekonomiye katkısı önemli etkileri bulunmaktadır.

Sistem hizmet filosunun dışında ticaret kapsamında ve anlaşmalar çerçevesinde limanlarında acente ve bayilik işlemleri ile hizmetlerini ve kalitelerini bir marka haline getirme konusunda önemli adımlar ve yatırımları da yapmaktadırlar. Hızlı ve zamanın da teslim anlayışı ile ortalama 12 gün olarak hizmeti alıcı firmanın ülkesinde ki limana veya depolama alanına lojistik faaliyetini ve sürecini yerine getirmektedir.

 Deniz yolu ile kalite standardı faaliyet ve başarı belgeleri hizmeti ve teslimi konusunda DMG TRANSPORT sektörün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır.

Sistemsel artı özellikleri içerisinde konteyner taşımacılığı esnasında alıcı firmanın lojistik süreci, uygun fiyat dengesi ve limana teslim aşamasına kadar denetim ve kontrolü ile bilgi akışı doğru ve hızlı şekilde bilgilendirilmesi yapılmaktadır. Ticaret anlaşması ile lojistik faaliyeti alınan konteyner ve diğer ürünlerin taşınma ve teslim süreci en hızlı ve zamanın da yerine getirilmesi konusunda önemli farklılık ve yaratıcı çözümler ile hizmeti müşterilerine sunmaktadırlar.

2 Yorum

 1. Çok Faydalı bir yazı olmuş katar gemi nakliye konusunda aydınlatmışsınız. Bu tür dış ticaret ile alakalı bilgi paylaşımlarınızı her zaman bekliyorum. Özellikle İhracat yapacağımız ülkeleri tanımak ve ekonomik koşullarını bilmek bizim için çok faydalı

  • Merhaba
   Mehmet bey
   Yazımızı okuyup zaman ayırdığınız için teşekkürederiz. Katar Konteyner Nakliyesi ve Gemi taşımacılığı Hakkında bu tür bilgileri elimizden geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz
   Saygılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir